Strona Główna Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Miernik sygnalizujący wyczerpanie akumulatora
Autor Wiadomość
Staruch 

Wiek: 81
Dołączył: 11 Mar 2014
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 01 Maj, 2014   Miernik sygnalizujący wyczerpanie akumulatora

Witam. Już na ogólnym pytałem cyt.: Ze względu na brak kontroli naładowania akumulatora w czasie lotu, raz mój MJX F 645 runął z ok 20 m. Padł aku. :-( :-( Proszę o radę jak zabezpieczyć się przed taką sytuacją. Wiem, że istnieją sygnalizatory akustyczne do zamontowania w heliku, ale jaki wybrać do MJX F645 i w jakim sklepie. Będę wdzięczny za radę. Z góry dziękuję.
Ponieważ nie otrzymałem żadnej odpowiedzi postanowiłem napisać tym razem w SOS, tym bardziej, że mam teraz kamerkę dedykowaną do 645-tki, czyli C 4002. Mimo tego że ma ona tylko 0,3 Mp wspaniała zabawa! Jesteśmy dzisiaj przyzwyczajeni do kamer HD, grubo ponad 10 Mp, ale obraz z tej kamerki nie różni się niczym od dawnych kamer - tych na taśmę. wtedy się tym zachwycaliśmy. Obraz wideo i zdjęcia są nawet dość dobre (szkoda, że robione na ślepo), zwłaszcza dla początkujących. Biorąc pod uwagę to co pisałem powyżej, było by szkoda uszkodzić tą kamerkę (koszt na allegro - 133,-). Dlatego bardzo proszę o pomoc odnośnie pytania na wstępie. Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony przez Staruch Sro 07 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jarek 


Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

ustawiasz na radiu np 3min i po sygnale lądujesz
 
 
     
Staruch 

Wiek: 81
Dołączył: 11 Mar 2014
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Jarek napisał/a:
ustawiasz na radiu np 3min i po sygnale lądujesz

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Z Twojego zdjęcia wnioskuję, że zajmujesz się modelami samolotów. Niestety, na moim nadajniku GR 129 do helika F 645 nie ma takiej opcji. Szukałem. Instrukcje (angielska i niemeiecka) też nic na ten temat nie wspominają. W każdym razie dzięki za chęć niesienia pomocy :-)
Może ktoś z kolegów znajdzie rozwiązanie. Pozdrawiam serdecznie.
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Sob 03 Maj, 2014   

Jaki to pakiet, ile cel bo oglądając ten helik u Piotrka w sklepie widziałem ,że jest jakiś nietypowy. Do zwykłych lipoli najlepsze są tzw buzzery akustyczne lub dodatkowo pokazujące wartośc napięcia na poszczególnych celach. Można tam ustawić napięcie przy którym chcesz aby juz sygnalizował, np ja mam ustawione na 3,2V. Pamiętaj ,że latając nie możesz zejść z napięciem dla aku lipol poniżej 3.0V na cele max 2,8V potem cele tracą już początkowe cechy i uszkadzają się.
 
 
     
Staruch 

Wiek: 81
Dołączył: 11 Mar 2014
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 03 Maj, 2014   

Grzesiek napisał/a:
Jaki to pakiet, ile cel bo oglądając ten helik u Piotrka w sklepie widziałem ,że jest jakiś nietypowy. Do zwykłych lipoli najlepsze są tzw buzzery akustyczne lub dodatkowo pokazujące wartośc napięcia na poszczególnych celach. Można tam ustawić napięcie przy którym chcesz aby juz sygnalizował, np ja mam ustawione na 3,2V. Pamiętaj ,że latając nie możesz zejść z napięciem dla aku lipol poniżej 3.0V na cele max 2,8V potem cele tracą już początkowe cechy i uszkadzają się.

Witaj Grzesiu! Mam dwa rodzaje aku lipol. 1500 mAh i 2000 mAh. Oba typy bez nazwy producenta. Oba typy maja po dwie cele. Na obu typach są tylko oznakowania których w ogóle nie rozumiem. 1500-tka ma 2SICR18650-1500mah7,4vH020130526 i 2000-tka 2SICR18650-2000mah7,4V T20 20130712. To mi absolutnie nic nie mówi. Tobie pewno coś to powie. Bardzo chętnie kupiłbym taki buzerek, ale nie wiem gdzie i na jakie wartości go ustawić. Jeżeli będziesz miał czas, będę wdzięczny Ci za odpowiedź. P.S. : czy taki buzerek można zainstalować na stałe w heliku? Pozdrawiam Andrzej (Staruch)
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Sob 03 Maj, 2014   

Jesli to typowe pakiety 2s czyli 2 cele to cos takiego proponuję jak na foto
podłącza sie go wtyku balansera przy pakiecie, dostepne np na allegro:
http://allegro.pl/miernik...4189211310.html
Napięcie uruchomienia sygnału dzwiękowego ustawia się małym przyciskiem umieszczonym między głośniczkami, bardzo proste urządzenie. Podłaczając buzzer warto zabezpieczyc go przed wypieciem w powietrzu.
Polecam jeszcze poczytać na temat baterii lipol tutaj: http://www.forbot.pl/foru...dium-vt6720.htm jeśli Twoja wiedza na ich temat nie jest za wielka bo to dosc ważne bo chodzi tez o bezpieczeństwo. Pozdrawiam

1.jpg
Plik ściągnięto 10544 raz(y) 46,74 KB

 
 
     
Staruch 

Wiek: 81
Dołączył: 11 Mar 2014
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Grzesiek napisał/a:
Jesli to typowe pakiety 2s czyli 2 cele to cos takiego proponuję jak na foto
podłącza sie go wtyku balansera przy pakiecie, dostepne np na allegro:
http://allegro.pl/miernik...4189211310.html
Napięcie uruchomienia sygnału dzwiękowego ustawia się małym przyciskiem umieszczonym między głośniczkami, bardzo proste urządzenie. Podłaczając buzzer warto zabezpieczyc go przed wypieciem w powietrzu.
Polecam jeszcze poczytać na temat baterii lipol tutaj: http://www.forbot.pl/foru...dium-vt6720.htm jeśli Twoja wiedza na ich temat nie jest za wielka bo to dosc ważne bo chodzi tez o bezpieczeństwo. Pozdrawiam

Witam i bardzo dziękuję za radę. Z linków jakie podałeś oczywiście skorzystam. Na naukę zawsze jest czas, bez względu na wiek.
Pozdrawiam serdecznie
Andrzej (Staruch)
 
     
Staruch 

Wiek: 81
Dołączył: 11 Mar 2014
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

Grzesiek napisał/a:
Jesli to typowe pakiety 2s czyli 2 cele to cos takiego proponuję jak na foto
podłącza sie go wtyku balansera przy pakiecie, dostepne np na allegro:
http://allegro.pl/miernik...4189211310.html
Napięcie uruchomienia sygnału dzwiękowego ustawia się małym przyciskiem umieszczonym między głośniczkami, bardzo proste urządzenie. Podłaczając buzzer warto zabezpieczyc go przed wypieciem w powietrzu.
Polecam jeszcze poczytać na temat baterii lipol tutaj: http://www.forbot.pl/foru...dium-vt6720.htm jeśli Twoja wiedza na ich temat nie jest za wielka bo to dosc ważne bo chodzi tez o bezpieczeństwo. Pozdrawiam

Witaj Grzesiu! Ten buzzerek TO JEST TO! Zamontowałem. O to mi chodziło. Spisuje się świetnie. Link na temat aku - świetna szkoła. Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam serdecznie Staruch. :lol:
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Sob 10 Maj, 2014   

Ciesze sie że pomogłem ;-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15