Strona Główna Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
UBEZPIECZENIE - WAŻNA RZECZ.
Autor Wiadomość
muzyker 
omc dr:)


Wiek: 53
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro 26 Paź, 2011   UBEZPIECZENIE - WAŻNA RZECZ.

Cześć.

Poruszam temat ubezpieczenia. Z doświadczenia własnego ale i wnikliwej obserwacji różnych sytuacji na lotnisku, zdecydowanie namawiam do zawarcia ubezpieczenia na następny sezon. Podstawowe ubezpieczenie OC ( odpowiedzialności cywilnej ) i NW ( nieszczęśliwych wypadków ) warto mieć.
Niewątpliwie ubezpieczenie daje pewien komfort zwłaszcza w stosunku do ewent. wypadków w których straty ponosi ktoś np. z kolegów, widzów, przypadkowych gości.
Dodatkowym jak sądzę atutem jest sprawa eskadry ESA, która się rozwija - tutaj to już chyba obowiązkowo.
Zastanawiam się - tutaj pytanie do Guru - czy nie powinniśmy tego ubezpieczenia potraktować jako obowiązkowego dla pilotów naszego lotniska.

Mogę zaoferować pomoc w postaci opinii prawdziwego, wieloletniego fachowca w tej branży.
Bez problemu przyjedzie na lotnisko.
Do wiosny trochę czasu - warto pomyśleć o następnym sezonie.
Wojtek
Ostatnio zmieniony przez muzyker Czw 27 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sebastian1984 
Sebastian

Wiek: 39
Dołączył: 23 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą, myślę że kwota rzędu 70 zł rocznie jak ubezpieczymy się grupowo nikogo nie zaboli. Większość z nas będzie latała coraz to większymi modelami, o wypadek nie trudno, blisko stoją samochody. Chociażby "wypadek" Mustanga na majówce, nie wiele by brakowało a oberwały by samochody. Nie chodzi już tutaj o brak umiejętności, ale chociaż by o czysty przypadek ( uszkodzenie serwa, odłączenie pakietu, brak zasięgu ). Większy problem widzę z osobami które pojawią się pierwszy raz na lotnisku, lub będą latać sporadycznie, macie jakieś pomysły ??
_________________
Hurtownia Sportowa, Sklep sportowy Sk-Sport
 
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Też nad tym myślałem bo samemu zdarzały mi sie różne przygody, ja jestem za dla spokojności ducha chociażby, w takim przypadku nawet regulamin od chłopaków ze stowarzyszenia można by było w całości przyjąć u nas bo w tej chwili wycięte są sformułowania odnośnie ubezpieczenia, u nich nie ma że ktoś lata bez ubezpieczenia. Fajnie jak nic poważnego sie nie dzieje ale jak coś sie stanie jest już troche gorzej. Nowi musieli by pewnie pokazac czy opanowali bezpieczne latanie a potem by decydowali czy chca z nami latac czy nie.
 
 
     
marcin_k 

Wiek: 28
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Mozna by sie ubezpieczyczć tylko jaki koszt??
Pozdrawiam Marcin.
 
 
     
Jarek 


Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Ubezpieczenie przede wszystkim ale jest jeszcze druga sprawa odnośnie regulaminu korzystania z lotniska (powietrza) Panowie bezwzględnie musimy przestrzegać tzw strefy głownie latanie nad głowami i samochodami jest niedopuszczalne.. wiem ze sa osoby poczatkujace i czasem blad moze sie zdarzyc ale widac u Nas doswiadczonych lataczy gdzie sytuacja sie wymyka spod kontroli.. jest tyle miejsca w powietrzu ze wystarczy dla kazdego. Ja rozumie male modele gdzie nie mozna sie oddalic zbyt daleko ale dla duzych jest na niebie naprawde az nadto miejsca :) musimy sie tego nauczyc

co do ESA jest Ok chociaz mogliby sie piloci troche przesunac dalej z 10-20m tak zeby nawet w wypakdu zderzenia 2 modeli nie spadaly one bezwladnie gdzies blisko ludzi czy aut
 
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Miałem Jarku własnie poruszyc temat utworzenia stref, czyli na ziemi parking, miejsca do przygotowania modeli do lotów, no i w powietrzu gdzie wolno latac a gdzie nie. Licho nie spi, zawsze cos moze sie rozlaczyc itp i o nieszczescie nie trudno. Tak ze ubezpieczenie i sprawe bezpiecznego latania musimy rozwiazac dla naszego bezpieczenstwa.
 
 
     
kuba_R


Dołączył: 24 Paź 2011
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Wszyscy macie racje. Lecz mnie najbardziej irytują gapie . Dla nich też trzeba wyznaczyć jakieś miejsce ,oni też mogą oberwać tak samo jak i piloci czy auta , lecz oni przychodzą raz na jakiś czas i ubezpieczenia napewno ni wykupią . Chodzi też o chodzenie miedzy modelami , szczególnie robią tak ciekawskie dzieci . Rozumiem można popatrzeć le bez przesady .
Pozdrawiam!!
_________________
Miłych lotów
 
 
     
Sebastian1984 
Sebastian

Wiek: 39
Dołączył: 23 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

kuba_R napisał/a:
Dla nich też trzeba wyznaczyć jakieś miejsce ,oni też mogą oberwać tak samo jak i piloci czy auta , lecz oni przychodzą raz na jakiś czas i ubezpieczenia na pewno ni wykupią


Niestety tyle miejsca to raczej nie będziemy mieć, od tego właśnie pilot ma ubezpieczenie aby w razie "W" osoba postronna dostała odszkodowanie. Osobą postronnym ubezpieczenie nie jest potrzebne....
_________________
Hurtownia Sportowa, Sklep sportowy Sk-Sport
 
 
     
muzyker 
omc dr:)


Wiek: 53
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Przyznam, że ja i młody mamy ubezpieczenie. Słuchajcie, zróbmy może tak - na wiosnę poproszę brata o analizę ofert i wybierzemy najlepszą ( uwaga wybieranie ma się rozumieć to nie tylko priorytet ceny - ważne są warunki ochrony ). W tym sezonie zdecydowanie najlepszą ofertą była opcja dołączenia do Ogolnopolskiego Stowarzyszenia Parolotniarzy i wtedy grupowe przystapienie do ubezpieczenia.
Jak będziemy mieć analizę fachowca to wtedy łatwiej zadecydować o wyborze.

I chyba wprowadzmy zasadę konieczności ubezpieczenia OC i NW - co zresztą przedmówcy potwierdziliw swoich wypowiedziach.
Co do rozwiązania problemu z naszymi widzami, podglądaczami itp itd. Sądzę, że sprawa rozwiązuje się sama w tekscie regulaminu.

cyt: " ...3. Każdy z członków lotniska ma prawo i obowiązek egzekwowania
i przestrzegania regulaminu,
4. Organizatorzy lotniska nie ponoszą odpowiedzialności za szkody poczynione przez użytkowników lotniska. Za szkody na ciele i mieniu odpowiada sprawca zdarzenia.


Więc obserwatorów należy poprostu grzecznie i z pełną kulturą instruować - pamiętajmy że to też mogą być potencjalni modelarze, którzy zaszczepią się tą piękna pasją i dołączą do nas.
Poza tym jeszcze chcę zwrócić uwagę na istotną moim zdaniem rzecz:
Regulamin, który jest świetnie napisany - gratulacje i podziękowania dla autorów - nie niesie jednak żadnych konsekwencji wykonawczych jeśli nie ma dowodu zapoznania się z nim.

Panowie - ja wydrukuje formularze i sądzę, że należy je podpisać - wtedy niemiłe zdarzenie ( odpukać ) zmniejsza znacznie zbędne dyskusje, plotki itp itd - a sprawa w gruncie rzeczy sprowadzi się do podania numeru polisy i krótkiego oświadczenia o zajsciu.
Jak się zapatrujecie na tą sugestię?
Ostatnio zmieniony przez muzyker Czw 27 Paź, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Czw 27 Paź, 2011   

Wojtku nic dodać nic ująć. Jestem za.
 
 
     
marcin_k 

Wiek: 28
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Ja też jestem za.
Pozdrawiam ;-)
 
 
     
Wisnia 

Wiek: 38
Dołączył: 25 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

witam w zalaczniku moja propozycja stref na lotnisku najlepiej bylo by je jakos na stale wysnaczyc moze tasma przybita do ziemi albo wkopana co kawalek zeby jakby co nie przebic kol w samochodzie wiem ze czesc na planie nie jest pod naszym wladaniem ale mozna by sprobowac jakos namierzyc wlasciciela i moze jakos cos ustalic niewiem nie miaszkam tam wiec nic jakoby nie moge poradzic. Co do samego planu to proponuje cos takiego ze jesli modele esy lataja to dla bezpieczenstwa reszty niech lataja modele male i nie w strefie lotow walk bo naszych modeli nie szkoda a niechcialbym niechcacy kogos wykasowac czy ja czy ktos kto akurat bedzie latal moja sugestia :) Ale najwazniejsze to jest to zeby nie latac nad samochodami !!!! co niestety czesto sie zdarza samemu mi sie zdarzylo ale staram sie jak najdalej. dlatego na moim planie samochody sa jak najdalej plyty lotniska zgadzam sie z kolegami ze przypadki chodza po ludziach i po sprzecie i wpadki sie zdarzaja ale starajmy sie unikac nieprzyjemnosci. Pozdrawiam cala ekipe :)

rozklad lotniska.jpg
Plik ściągnięto 117 raz(y) 86,3 KB

 
 
     
marcin_k 

Wiek: 28
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

Moim zdaniem ten plan mógł by wejść w życie.
Pozdrawiam ;-)
 
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Wto 01 Lis, 2011   

Myślę ze plan Grześka jest jak najbardziej do przyjęcia, właśnie o czymś takim myślałem.
Druga sprawa to temat ubezpieczenia. Wojtek napisał w zasadzie wszystko ale z rozmów na lotnisku wyniknęły też inne pomysły ( sposób ubezpieczania), które trzeba przedyskutować, jednym słowem musimy znależć jakis kompromis.
 
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Nie 18 Mar, 2012   

Odświeżam temat bo juz latamy a bezpieczeństwo trochę zostawiliśmy z tyłu. Proponuje wprowadzić plan Grześka bo jest jasny w odbiorze dla wszystkich z ta róznicą że latanie kombatami nie może w znacznym stopniu utrudniać badż ograniczać innych pilotów latających rekreacyjnie, ponieważ strefa dla kombatów jest jedną z lepszych do latania zwłaszcza po południu gdyż nie latamy tam pod słońce a w czasie gdy strefa ta zajęta jest przez kombaciarzy innym pozostaje latanie wysoko nad nimi albo pod słońce lub w obszarze na wschód od linii drzew nieopodal parkingu. Teraz o ile ja osobiscie nie miał bym problemów ze znalezieniem sobie miejsca w powietrzu w czasie walk esy o tyle sa wśród nas początkujacy piloci potrzebujacy nieco wiecej przestrzeni na bezstersowe latanie. Dodatkowo przy wietrze z kierunków południowych tzn. od strony zabudowań, kombaty latąjace w strefie uniemożliwiaja lądowanie będacym w powietrzu innym pilotom latąjacym rekreacyjnie. W praktyce jest przeważnie tak że jak sa prawie same esy na lotnisku to nie ma problemu ale jak bedzie Nas wiecej latajacych innymi modelami trzeba bedzie wprowadzic jakis porządek lotów nad naszym lotniskiem. Sugeruje po prostu zajmowanie przestrzeni na okreslony czas dla kombatów i dla innych pilotów w taki sposób, aby każdy był zadowolony. Przykładowo 15-20 min trenuja kombaty potem jak jest ktos chetny kombaty siadaja lataja inni tez te 15-20 min, jak nie ma chetnych kombaty lataja ile chcą.

Tak ze sorki dla pilotów kombatów ze tak na Was najeżdżam ale mam nadzieje ze spotka się to z Waszym zrozumieniem :lol: . Jakies inne pomysły uwagi mile widziane..
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15