Strona Główna Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
NOWE LOTNISKO
Autor Wiadomość
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   NOWE LOTNISKO

Prace na nowym terenie ruszyły. Przygotowałem miejsce pod pas i parking. Dalsze prace beda sie skupiały na coraz niższym koszeniu i wałowaniu aby jak najszybciej lotnisko nadawało sie do użytku. Poniżej nowa lokalizacja i nowy dojazd i fotki z powstawania lotniska. Bardzo proszę o nie wjeżdżanie na nowe lotnisko wykorzystując dojazd do poprzedniego lotniska. Chodzi o to aby niepotrzebnie nie drażnić poprzedniego właściciela. Jest nowy wygodny dojazd. W Strażowie zaraz za kościołem jedziemy rozwidleniem w prawo i wąską asfaltową drogą do cmentarza i ostatnie ok 200m to polna droga prowadząca do lotniska. O otwarciu lotniska oczywiście poinformuję

Koszty:

Nowy właściciel postawił następujące warunki:
170zł co rok na opłacenie podatku rolnego i wykoszenie raz na rok ok 1ha łąki- koszt ok 150zł
Dodatkowo jednorazowo na start lotniska ja jako dysponujący ciągnikiem z kosiarką poniosę koszt ok 200zł za przygotowanie pasa i parkingu (koszenie mulczerem, zgrabienie bronami pozostałości po koszeniu, wałowanie i koszenie na jeża na gotowo). Tak że na start w tym roku wyjdzie nam jakieś na okrągło 500zł. Potem co rok przy gotowym lotnisku będzie to 320zł . Do tego oczywiście trzeba doliczyć normalne koszenie co tydzień tak do lipca potem co dwa tygodnie bo już trawa tak nie rośnie. Koszt paliwa, wymiany oleju, paska napędowego i ostrzenie noży od kwietnia do września bo tyle trwa sezon na koszenie to ok 500-600zł .Czyli wychodzi na start około 1100zł i około 900 potem już co rok. Tak mniej więcej wyglądają koszty utrzyma naszego lotniska. Będzie to nieco droższe lotnisko w utrzymaniu niz poprzednie ale nie miałem wyboru bo na takie dary losu jak trudny charakter poprzedniego właściciela nie mamy wpływu. Uważam że to lotnisko bedzie o niebo lepsze i bardziej przestrzenne. W związku z tym że jest nas zdeklarowanych 7 pilotów plus ja , po przeliczeniu wychodzi składka na ten rok 150 zł. Za kolejne sezony o ile będzie nas tyle samo lub więcej to kwota bedzie mniejsza.
  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12