Strona Główna Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
NAPRAWA NAWIERZCHNI LOTNISKA
Autor Wiadomość
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Nie 22 Lut, 2015   NAPRAWA NAWIERZCHNI LOTNISKA

Jesienią niestety odwiedziły nasze lotnisko dziki, efekt jest taki że zarówno parking jak i pas startowy są zryte w 70-80 %. Czytałem trochę w sieci jak naprawiać takie powierzchnie, czyli sprawa równania i wysiewu, będą to dość czasochłonne i kosztowne zabiegi. Proszę o porady jeśli ktoś z Was ma większą wiedze w tym temacie. Na pewno poruszymy ten temat na spotkaniu organizacyjnym u Piotrka pewnie już niedługo.



Są chyba dwie opcje:
1. Zaorać całość, zabronować, wywałować, odczekać ok dwa tygodnie ( tak piszą w sieci) i wysiać nową trawę. Z tym ze trzeba spełnić określone warunki typu urzyżnienie gleby bo wiadomo ze na zawałowanej glinie nic nie wyrośnie tylko musi to być ziemia bardziej piaszczysta.
2. Zbieramy chętnych, uzbrajamy się w szpadle, motyki, grabie itp i wspólnie równamy to co jest po prostu wkadając wyorane przez dziki kawałki gleby na swoje miejsce (w miarę mozliwości) ewentualnie uzupełnienie ubytków ziemią. Wałowanie, podsianie trawą i gotowe. Robiłem to sam po pierwszym zryciu, nie było idealnie ale da się to zrobić lepiej. po następnych wizytach dzików odpuściłem syzyfowa pracę.

Proszę o Wasze sugestie w tym temacie.
 
 
     
muzyker 
omc dr:)


Wiek: 53
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Część Grzegorz.

Wydaje mi się druga opcja rozsądniejsza. Dziki tak czy siak za rok tez przybędą ! Pierwszy wariant pewnie droższy - i pewności nie masz że paskudy ie wrócą.
Sam jestem chętny do pomocy - tylko prośba wielka - sobota do południa. U mnie inne dni odpadają. Sprzęt podstawowy, grabki, szpadle itp - mam! Mam też trochę nasion trawy.
Czy wał mamy skąd pożyczyć ?
_________________
Prawdopodobieństwo dobrego lądowania jest odwrotnie proporcjonalne do kąta podejścia samolotu. Mały kąt duże prawdopodobieństwo i vice versa :)
 
 
     
makalele 
Paweł


Wiek: 40
Dołączył: 11 Sty 2013
Skąd: Rzeszów-Mielec
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

jak by co ja też się zgłaszam na ochotnika:) mam tylko nadzieje że nie trafie w pracującą sobotę
 
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Pon 23 Lut, 2015   

Dziękuje koledzy za odzew, też skłaniałem sie ku ręcznej naprawie. Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że nie trzeba będzie powiekszać opłaty lotniskowej ze wzgledu na koszty naprawy pasa. Z wałem nie ma problemu, jest na pobliskim stadionie a ja dysponuje ciągnikiem. Myślę że zgadamy sie na zebraniu u Piotrka, bedzie wiecej osób i bedzie wiadomo kto bedzie mógł. Poczekamy też aż sie lepiej ociepli aby sie nie poprzeziebiać przy pracy.
 
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Pią 20 Mar, 2015   

Z nudów pojechałem dziś wyrównac parking. Zastane po zimie ręce troche bolą :-P ale jak mus to mus. Zabrałem metalowe grabki i motykę ale użyłem tylko motyki w grabki wplatywała mi sie darń. Tak że jak będziemy sie umawiac na roboty to polecam motyke :-)
Aha i oczywiscie jakies rękawice bo czasami trzeba ręcznie dopasować wyryte kawałki jak puzle.
 
 
     
Grzesiek 


Wiek: 42
Dołączył: 20 Paź 2011
Skąd: Strażów
Wysłany: Pią 10 Kwi, 2015   

Lotnisko zostało wyrównane , można korzystać.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13