Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

Plany modeli i nasze konstrukcje... - AN-2 od Morlock Family-nasze antki

Grzesiek - Sob 13 Paź, 2012
Temat postu: AN-2 od Morlock Family-nasze antki
Jako ze szykuje sie nam trochę antków na lotnisku i jak wiadomo to bardzo rozpoznawalny i traktowany z sentymentem polski samolot proponuje zamieszczać w tym temacie Wasze postępy w budowie a przede wszystkim efekty końcowe w postaci zdjęć gotowych pomalowanych modeli. Temat będzie zarówno do podziwiania :lol: jak i przyczyni się do uniknięcia powtarzania się wersji malowań no chyba ze komuś bardzo się spodoba dany antek i pomaluje tak samo :lol:


To może ja zacznę :-) :


Budowa z przerwami zajęła mi około dwóch tygodni, tak sobie podchodziłem i coś tam doklejałem nowego a efekt jak dla mnie rewelacja. Antek wygląda jak prawdziwy, wszystko ma na swoim miejscu, Mirek zadbał, aby samolot miał odpowiednie proporcje. Budujemy w/g bardzo dobrze zrobionych zdjęć i opisów krok po kroku i wszystko to na CD.

Rozpiętość: 140 cm
Długość : 95 cm
Masa : 1,1- 1,3kg zalezy od wyposażenia i pakietu
Obecnie Antonow czeka na serwa i podłączenie wszystkich cięgien sterów klap i lotek.
A oto Antek w malowaniu OKL








marcin_k - Sob 13 Paź, 2012

To jest PIKNE :P
michal8 - Sob 13 Paź, 2012

skrzydła są na stałe? czy są odczepiane ?
Grzesiek - Sob 13 Paź, 2012

W zestawie są na stałe, myślałem żeby zrobić odejmowane ale z racji gabarytów mojego auta nie miałem takiej potrzeby :lol: . Mirek tak zaprojektował płaty, że nie ma najmniejszego problemu z wykonaniem ich jako demontowane co dla modelarza nie powinno być żadnym problemem, trochę sklejki, kleju, ze dwa kołki, śrubki plastikowe i gotowe. No i wsparcia skrzydeł też do przeróbki.
Grzesiek - Nie 21 Paź, 2012

Zamieszczam troche wersji malowan antka , do wyboru do koloru. Czasem jest mało fotek danego malowania, pomóc można sobie wpisując w google rejestracje samolotu, mi pomogło.


LINK
LINK

MaRcIn Z. - Wto 23 Paź, 2012
Temat postu: an-2
Ja maluje swojego Antka w kamuflażu wojskowym, niestety będę musiał poprosić Mirka żeby mi wyciął jeszcze jedne skrzydła a dokładnie górny płat wraz z łącznikiem ponieważ uległ zniszczeniu :( mam nadzieje ze ukończę budowę do zawodów ESA. Grzegorz jakimi farbami malowałeś??
MaRcIn Z. - Wto 23 Paź, 2012
Temat postu: an-2
oto moje malowanie.
Grzesiek - Sro 24 Paź, 2012

Cytat:
Grzegorz jakimi farbami malowałeś??


Ja malowałem sprayami, im tańszy tym lepiej :lol:

michal8 - Sro 24 Paź, 2012

mam silnik który kręci śmiglem 12x6 - chyba za duże ? -nie wejdzie .
marcin_k - Czw 25 Paź, 2012

A ile kV masz na tym silniczku??
Smiglo w koncu czterołopatowe.

Grzesiek - Czw 25 Paź, 2012

Jak an-2 to tylko 4 łopaty :lol:
michal8 - Czw 25 Paź, 2012

kv 750 450 Watt i 4s 3300
marcin_k - Czw 25 Paź, 2012

Bedzie silnik ;-)
kodzusik1 - Nie 28 Paź, 2012

jestem pod wrażeniem oby latał tak jak wygląda
kodzusik1 - Wto 08 Sty, 2013

Przyszedł kit i jest git
Grzesiek - Wto 15 Sty, 2013

No jak tam Panowie, pochwali sie ktoś jeszcze Antonim? Wiem ze kilku z Was juz ma ukończone modele, na co czekacie , dawać foty :mrgreen:
MaRcIn Z. - Pon 25 Lut, 2013
Temat postu: Antek :)
Mój AN-2.
MaRcIn Z. - Pon 25 Lut, 2013
Temat postu: Antek :)
zdjęcia małe i nie wyraźne bo robione telefonem:)
Grzesiek - Wto 26 Lut, 2013

Ale za to cos ruszyło w tym temacie :-) , bardzo fajne malowanie. Jak ktos ma jeszcze gotowego Antka dawać foty, popodziwiamy :-)
MaRcIn Z. - Wto 26 Lut, 2013

W sobotę oblot o ile pogoda dopisze:)
Grzesiek - Sob 02 Mar, 2013

Wrzucam postępy Rafała. Jeszcze tylko podwozie, napęd i kolejna piękana maszyna czeka na oblot.






MaRcIn Z. - Nie 03 Mar, 2013

Fajne malowanie
marcin_k - Pon 25 Mar, 2013

Jako że An2 na topie a połnoc pomaga w szperaniu na necie znalazłem taką fote.
Fota wykonana dziś przed odlotem do Zielonej Góry, "Grzanie silnika"


Grzesiek - Sro 12 Lut, 2014

No i Rafał dotarł do końca budowy Antka, jak dla mnie wyszedł rewelacyjnie, sami popatrzcie.







Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group