Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

Spotkania - ustawki ;) - ZBOCZE

Adam J - Pon 13 Sie, 2012
Temat postu: ZBOCZE
Czy są jakieś zbocza w okolicy Rzeszowa i po za ?
Adam J - Pon 13 Sie, 2012

Taką mapkę znalazłem
http://rcmapy.com/pl/?map=pl

MaRcIn Z. - Wto 14 Sie, 2012

Adam jak znajdziesz jakieś zbocze niedaleko Rzeszowa to daj znać ja i Sebastian chętnie wybierzemy się!
kuba_R - Wto 14 Sie, 2012

Ładne zbocza i dość górzysty teren jest w stronę Husowa niedaleko Albigowej . Zbocza są łądne bez słupów z kablami , niestety nieustannie wieje tam wiatr :/ i to dosyć silny ...
kuba_R - Wto 14 Sie, 2012

Husów znajduje się jakieś 25 km. od Strażowa
Grzesiek - Wto 14 Sie, 2012

To własnie dobrze jak wieje ważne żeby pod stok. Ważne tez jest nachylenie, im bardziej strome tym przy mniejszej predkości wiatru wystąpi żagiel. Tez bym chetnie polatał na zboczu w końcu tak zaczynałem swoja przygode z modelami :-)

Szperając troche na forach znalazłem TO ale wiedza na temat zboczy blizej Rzeszowa wciaż u mnie mała, chyba wybiore sie skuterkiem na małą wycieczke po pobliskich pagórkach.

Adam J - Wto 14 Sie, 2012

Coś musimy znaleźć w pobliżu Rz
Koło Lubeni jest hotel Splendor na całkiem sporej górce na pewno tam skoczę obczaić
Też myślałem nad jakimś wyciągu narciarski
W ostateczności można zebrać ekipę i pojechać gdzieś dale na cały dzień (sobota albo niedziela)
http://rc-rzeszow.pl/foru...744fb28cb2b422b

Grzesiek - Wto 14 Sie, 2012

Właśnie o tym Borku Starym Marcinowi mówiłem na lotnisku tylko nie mogłem tego tematu znależć na forum rzeszowskich modelarzy, nigdy tam nie latałem ale to nie daleko można by sprawdzić, tylko trzeba jechać jak dobry kierunek wiatru będzie.
marcin_k - Wto 14 Sie, 2012

Ja tam Zwięczyce wole bo juz byłem.
Grzesiek - Wto 14 Sie, 2012

Rzeczywiście jest Zwieczyca jeszcze, zapomniałem juz prawie o niej. Jak tam teraz jest jesli chodzi o roslinnośc bo pewnie pozarastane niezle teraz i na którym stoku latałeś? Ja tam zaczynałem na tych małych górkach.
Adam J - Wto 14 Sie, 2012

A tak dokładnie można w którym miejscu w Zwięczycy ?
marcin_k - Wto 14 Sie, 2012

Nawet nie tak bardzo pozarastane tylko te przewody.
Adam J - Sro 15 Sie, 2012

No to widzę że nic z tej miejscówki skoro przewody będą przeszkadzać
Grzesiek - Sro 15 Sie, 2012

Cytat:
A tak dokładnie można w którym miejscu w Zwięczycy ?


Jedziesz podkarpacką potem jest Zwieczyca i nie wiem czy pamietasz ta resteuracje z samolotem przed Boguchwałą (teraz juz tam samolotu nie ma) po prawej jadac na Boguchwałe to po lewej jest zanizenie terenu a zbocza sa ułozone w takiego rogala tak ze mozna było latac głównie na kierunkach wiatru NE stojąc koło drogi (teraz juz tam spore drzewa rosną i cos wybudowane jest) albo z kierunków S, SW po przeciwnej stronie. Ja wspominam miło Zwieczyce bo jak sie nauczyłem latac koło kabli to godzinami tam mozna wisiec przy dobrych warunkach i termika tez tam operuje. Z tymi kablami to tez nie jest tak tragicznie bo tylko miejscami przeszkadzaja, trzeba tylko wczesniej zawracac i latać na mniejszym obszarze a jak dobrze podniesie to juz nad nimi mozna szybować :mrgreen:

No i z dotarciem na miejsce to koło drogi jeszcze ok ale na południowy stok trzeba zajechac od srodka zwięczycy i iśc kawałek łąka o ile jeszcze jest łąka a nie teraz juz habazie. Niemniej jak sobie teraz przypomniałem to miejsce pojade kiedys obadac co tam sie zmienieło.

Jestem tez zdecydowany na ogledziny tych górek w Borku i jak tylko pogoda sie poprawwi jade i tam obadac sytuacje

Adam J - Sro 15 Sie, 2012

Byłem Borek http://www.youtube.com/watch?v=48kr77uKkxw
Fajnie się latało szkoda że samemu

Byłem dzisiaj polatać od lotniska 1 km dojazd autem tylko dla odważnych hehe
jest to górka może nie za stroma ale i tak miejscami dobrze darło

Grzesiek - Pią 17 Sie, 2012

No jest tam troche niewysokich wybrzuszeń, to są tereny po dawnym PGR, chodziłem tam dawniej z szybowcem 2-kanałowym ale nigdy nie mogłem trafić na dobry wiatr.

Co do miejscówki w Borku Starym byłem tam skuterkiem ale zle zinterpretowałem mapke i pojechałem tam gdzie Kosciółek na górce i oczywiscie gały że niby gdzie tam lataja . Muszę tam pojechac jeszcze raz bo juz wiem gdzie to jest.

Adam J - Pon 20 Sie, 2012

Na bezmiechową jest około 90 km nie tragedia
Na pewno się tam wybiorę w przyszłym miesiącu

Grzesiek - Wto 21 Sie, 2012

Byłem w niedziele :-D żagla nie było ale i tak było fajnie.

FILMIK

Adam J - Wto 21 Sie, 2012

No to super :-D
Następnym razem będzie wiało hihi

Adam J - Wto 28 Sie, 2012

A gdzie można sprawdzić czy z odpowiedniej strony wieje na Bezmiechowej ?
Grzesiek - Sro 05 Wrz, 2012

Stok na Bezmiechowej jest głównie południowy więc najlepiej gdy wieje z kierunków S, SW. A jak wieje w danym miejscu powiedzą portale pogodowe na mapce wiatrów.Przykładowa mapka . Rózniece kierunków wiatru na odległosci od nas do Bezmiechowej będa raczej minimalne wiec mozna przyjąć jeśli wieje u nas z południa to mozna myślec o lataniu tam.
Adam J - Pon 10 Wrz, 2012

http://www.youtube.com/watch?v=xguWU3-Xf-s
Jak widać byłem ale tak samo miałem warunki raczej w drugą stronę albo bez wiatru nawet hihi
I szybowce latały od 5 do 15 minut :-)

Adam J - Pią 14 Wrz, 2012

ALULA DLG W SAM RAZ ZA ZBOCZE
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group