Forum modelarzy RC
Forum prowadzone przez Szkołę Latania RC-LIPOL

Komisja Badan Wypadkow Lotniczych... - Wypadek FPV...

marcin_k - Pią 04 Maj, 2012
Temat postu: Wypadek FPV...
Witam!
Podzcas dzisiejszego latannia mój EasyStar odmówił posłuszeństwa...
Nie działały lotki oraz ster wysokości...
Model sam zrobił pionowe opadanie z wysokości 200m a nad ziemią zaczą obracać się
w okół własnej osi...

Lot mam ten udukentowany filmikiem nagranym z bazy fpv
(jak tylko obrobię to wrzucę na yt)...
A był to mój 4lot w goglach...
Uszkodzeniu całkowitemu uległo całe FPV, po za małym wyjątkiem GPS-a (nadajnik, kamera, osd, dwa serwa od głowicy, głowica i kabinka fpv)...
Żeby to już nie mało lipolek też wyzionoł dym z siebie a odbiornik złamał się...
Niby sygnał miał 89% ale cóż...


Fotki:




Pozdrawiam ;-)

muzyker - Pią 04 Maj, 2012

No cóż ..... pozostaje tylko współczuć koledze - spore wydatki. Czy po dokładnej analizie są wstępne ustalenia co do przyczyn ???
marcin_k - Pią 04 Maj, 2012

Link RC...
Zakłócenie tylko przez co...

Pozdrawiam ;-)

Sebastian1984 - Sob 05 Maj, 2012

Coś mi się tutaj nie podoba, za dużo tych zakłóceń ostatnio, nie to żebym wierzył w jakieś teorie spiskowe, ale jest to przynajmniej zastanawiające.
Wisnia - Sob 05 Maj, 2012

faktycznie jest jedno miejsce w ktorym cos dziwnego sie dzieje sam mialem jedna taka sytuacje podczas lotow fpv i gdyby nie to ze bylem wysoko mialem dobry sprzet i mi sie powrotnie linkowal to tez bym zbieral graty przy pomocy szufelki. Najdziewniejsze jest to ze nadajniki po rozlaczeniu ponownie sie nie linkuja jest to bardzo malo spotykany efekt najgorsze to to ze juz nie mamy zadnej kontroli nad tym co sie wydazy i jedynie mozemy stac i patrzyc na efektowny crash i co przykre nie z naszej winy trzeba dokladnie zbadac te miejsce i albo zarzadzic nie latanie tam albo hmmm niewiem moze jakos sprobowac to wyeliminowac tylko ja osobiscie nie mam pomyslu jak to zrobic.

pozdrawiam i nie zycze nikomu takich wrazen i efektownych ladowań:):)

marcin_k - Sob 05 Maj, 2012

No sa jakies zakłucnia niestety...
Ja tam kasą się nie przejołem tylko wkładem pracy...

Pozdrawiam ;-)

grzegorz - Sob 05 Maj, 2012

przykro Stary widzieć takie zdjęcia....
marcin_k - Nie 06 Maj, 2012

Najgorsze straty to wyposarzenie fpv...

Pozdrawiam ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group